Novinky na našem trhu

Sdílet článek:

Tableta proti klíšťatům a blechám. Je novinkou od června 2014. Preparát se jmenuje Bravecto a působí 3 měsíce. Máme s ním vynikající zkušenosti. Další možností je Nex Gard jde také o tabletu, působí 1 měsíc. Tableta Next Gard Spectra je nejen proti blechám a klíšťatům, ale i na vnitřní parazity, působí 1 měsíc.

Novinkou na trhu je veterinární preparát ovlivňující reprodukci je implantát Suprelorin. Tento implantát potlačuje produkci testosteromu. Tím napodobuje účinek kastrace psa bez nutnosti chirurgického zákroku. Jeho účinnost je cca 8 měsíců. Implantát se dá používat i u fen ke kontrole reprodukce. Dá se jím oddálit první hárání, potlačit hárání eventuelně indukovat říje. Použitelný je i na zastavení mrouskání u koček či u fretek.

Novinkou na odčervení koček je preparát Profender. Výhodou tohoto preparátu je, že působení jak na tasemnice, tak na škrkavky a další vnitřní parazity. Hlavní výhodou je pak způsob aplikace. Preparát se nedává do tlamy jako tablety či pasta, ale kápne se po rozhrnutí srsti na kůži v horní části krku, aby si ho kočka nemohla olízat. Účinná látka se vstřebá kůží do krve. Stejným stylem se aplikoje i další preparát Broadline, který slouží k odčervení i odblešení a proti klíťatům. 

Novinkou sloužící pro výchovu psa je psí ohlávka. Používá se u psů, kteří při venčení svého majitele táhnou, či spíše přímo vláčí za sebou. Ohlávka se používá místo obojku. Jakmile chce pes zabrat a táhnou, stočí se mu hlava na bok. Díky tomu pes velmi rychle pochopí, že musí jít klidně a pomalu v tempu svého pána.