Bleší invaze

Sdílet článek:

Podzim 2014 je ve znamení extrémního výskytu blech. Pokud chcete, aby vaše tažení proti tomuto nepříjemnému parazitovi bylo úspěšné, je třeba dodržet hlavní zásadu, která zní : Je nutno ošetřovat všechny psy a kočky, které máte. Přípavky musíte používat tak, aby zviřata byla ošetřena kontinuálně po dobu 4 měsíců. Proč zrovna 4 měsíce ? Na zvířeti se nachází pouze 10% blech, ostatní odpočívají v prostředí, kde se zvíře pohybuje a kladou vajíčka. Vývoj blechy od vajíčka po dospělou blechu je různě dlouhý, udává se 10- 120 dní. Navíc blecha vydrží cca 90 dní bez potravy. Proto 4 měsíce, aby až si nová blecha přiskočí, že se poprvé občerství uhynula dříve, než začne klást vajíčka.

Protibleší preparáty :

Spray – používejte pouze takový, který má mechanickou pumpičku, ta totiž umožňuje správné dávkování, pokud dávkování nedodržíte nefunguje . Sprey se hodí pro zvířata do cca 10 kg. Pro těžší zvířata se nevyplatí jak z ekonomického hlediska, tak z důvodů náročné aplikace. Aplikovat se musí v intervalu 3 maximálně 4 týdnů i když u Frontlinu píší, že vydrží až 3 měsíce.

Obojek- na trhu je jich spousta s velmi různou dobou účinku od 1 do 8 měsíců. Některé jsou výrazně cítit. Některé jsou voděodolné jiné ne. Pozor !! řada obojků, které psům nevadí je smrtelně nebezpečná pro kočky. Bývají ekonomicky nejvýhodnější.

Spoty – kapky, které se kapou na kůži. Široké spektrum účinných látek, některé mohou být toxické pro kočky i když psům nevadí. Aplikuje se 1x za 3-4 týdny, jednoduchá aplikace, široké cenové rozpětí podle druhu účinné látky.

Tablety – působí podle typu 1 nebo 3 měsíce, nevadí u nich ani šamponování, jsou 100% účinné, cenově jsou na úrovni dražších spotů.