Omezení provozu

  • Vážení klienti, z důvodu dovolené Dr. Košaře bude provoz ordinace od pondělí 18.6. do úterý 3.7. omezen na vakcinace, přepichy léčiv, drobná ošetření a prodej krmiv. Ve středu 4.7.normální provoz. Ve svátky 5 a 6.7 zavřeno

V akutních případech využijte služeb např. klinik s non-stop provozem. Vet.klinika Praha- Libuš, Na Šejdru 45 tel.244470553,  vet. klinika Praha- Zahradní město, Chmelová 6 tel. 271751907,   vet. nemocnice Český Brod tel. 321622460                              Děkuji Vám za pochopení                                 MVDr. Petr Košař

Podzim 2014 je ve znamení extrémního výskytu blech. Pokud chcete, aby vaše tažení proti tomuto nepříjemnému parazitovi bylo úspěšné, je třeba dodržet hlavní zásadu, která zní : Je nutno ošetřovat všechny psy a kočky, které máte. Přípavky musíte používat tak, aby zviřata byla ošetřena kontinuálně po dobu 4 měsíců. Proč zrovna 4 měsíce ? Na zvířeti se nachází pouze 10% blech, ostatní odpočívají v prostředí, kde se zvíře pohybuje a kladou vajíčka. Vývoj blechy od vajíčka po dospělou blechu je různě dlouhý, udává se 10- 120 dní. Navíc blecha vydrží cca 90 dní bez potravy. Proto 4 měsíce, aby až si nová blecha přiskočí, že se poprvé občerství uhynula dříve, než začne klást vajíčka. 

Protibleší preparáty :

Spray - používejte pouze takový, který má mechanickou pumpičku, ta totiž umožňuje správné dávkování, pokud dávkování nedodržíte nefunguje . Sprey se hodí pro zvířata do cca 10 kg. Pro těžší zvířata se nevyplatí jak z ekonomického hlediska, tak z důvodů náročné aplikace. Aplikovat se musí v intervalu 3 maximálně 4 týdnů i když u Frontlinu píší, že vydrží až 3 měsíce.

Obojek- na trhu je jich spousta s velmi různou dobou účinku od 1 do 8 měsíců. Některé jsou výrazně cítit. Některé jsou voděodolné jiné ne. Pozor !! řada obojků, které psům nevadí je smrtelně nebezpečná pro kočky. Bývají ekonomicky nejvýhodnější.

Spoty - kapky, které se kapou na kůži. Široké spektrum účinných látek, některé mohou být toxické pro kočky i když psům nevadí. Aplikuje se 1x za 3-4 týdny, jednoduchá aplikace, široké cenové rozpětí podle druhu účinné látky.

Tablety - působí podle typu 1 nebo 3 měsíce, nevadí u nich ani šamponování, jsou 100% účinné, cenově jsou na úrovni dražších spotů. 

Bleší invaze